Ankaradaki Lks Evler , Ankaradaki Villalar , Ankaradaki Rezidanslar , Ankaradaki Oteller , Ankaradaki zel Hastaneler , Ankaradaki zel Okullar , Ankara TOK , Ankara KPTA , Mortgage , Konut Kredileri

Ankarada Lks Yaam , Lks Evler , zel Hastaneler , zel niversiteler , Cafeler
Ankara |  Ankarann Tarihi |  Ankara Bykehir Belediyesi |  Ankara Resimleri |  Ankara Ticaret Odas
Ankara Kalesi |  Atakule |  Ankara nemli Telefonlar Ankara Toki |  Ankara OSTM Organize Sanayi Blgesi
Ankara vedik Organize Sanayi Blgesi |  Ankara Emlak Firmalar |  RE/MAX |  Realty World |  Belmek
Beltek |  Ankara Mimarlk Firmalar |  Ankara Dekorasyon Firmalar | 

ANKARADAKİ LÜKS EVLER VİLLALAR

312 Ulusoy City - 400 Evler - Ada Evleri - Aloha Evleri - Akkent Konutları - Akman Condominium Daireleri - Aktürk Çankaya Evleri - Aktürk Stüdyo Evleri - Aktürk Teras Evleri - Aktürk Çankaya Park Evleri - Angora Evleri - Ankara Ankara - Antares Konutları - Arinna Park Evleri - Avrupa Mahallesi Konutları - Ayma Evleri - Beysu Park Kon. - Bilgetürk Manzara - Bilkent Bahçe Evl. - Çankaya Bilkent Konutları - Çayyolu Eston Konutları - Çankaya Batı Yakası Konutları - Besa Nova Evleri - Çankaya Elit Park Sitesi - Divan Konutları - Dora Evleri - Ege Botanik Konutları - Ege Bulvar Konutları - Ege Flora Konutları - Etimesgut Elvan Kent Evleri - Entepe Konutları - Etimesgut Eston Eryaman Evleri - Gordion Konutları - Gökkuşağı Evleri - Göksu Park Konutları - Göksu Metro Kent Konutları - Gökte Şehir Konutları - Güney Park Konutları - Gürmen Murat Evleri - Hayat Sebla Evl. - Ihlara Konutları - Işın Hyency Konutları - Karina Evleri - Kayrapark Konutları - Kervan Park Sitesi - Lale Kent Konutları - Mesa Camlıpark Evleri - Mesa Dora Evleri - Mia Bulut Evleri - Nascor İncek - Nevbahar Kon. - Okyanus Plaza - Park Oran Kon. - Park Premium Teras Evler - Parkvadi Batı - Parkvadi Evleri - Rönesans Neva Konakları - Rose Garden Residence - Rüya Kent Evl. - Söğütözü Konutları - Simge Şehir Evleri - Şafaktepe Platin Konutları - Trend Çankaya Residence - Tepe Prime Konutları - Urankent Elit Konutları - Vega Studios Konutları - Yonca Evler Yeni Mahalle Demet Kent Evleri - Zirvekent Konut.

ANKARADAKİ LÜKS OTELLER

Aktif Metropolitan - Ankara Hiltonsa - Kızılcahamam Tatil - Bilkent Oteli - Anadolu Oteli - Capital Plaza - City Otel Res. - Dedeman Hotel - Elit Palas - Esenboğa Airport - Gordion Hotel - Etap Altınel - İlci Residence - Radisson Sas - Ramada Ankara - Sheraton Hotel - Sürmeli Hotel - Swissotel Ankara -

ANKARADAKİ ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Acity Outlet AVM - Ankamall AVM - Antares AVM - Arcadium AVM - Armada AVM - Bilkent Center - FTZ AVM - Galleria AVM - Millenium Outlet

ANKARADAKİ ÖZEL OKULLAR/KOLEJLER

Aykan Koleji - Bilim Özel Okulları - Büyük Kolej - Gazi Koleji - ODTÜ Okulları - Özel Arı Okulları - Özel Bilkent Okul. - Özel Çağrı Okul. - Özel Ceceli Okul. - Evrensel Okulları - Özel Maya Okul. - Özel Meltem Okul. - Özel Pınar Eğitim - Özel Sevgi Okul. - Özel Tevfik Fikret - Özel Yüce Okulları - Ank. TED Koleji - Yükselen Koleji

ANKARADAKİ ÖZEL HASTANELER

29 Mayıs Hastanesi - 100. Yıl Hast. - Veni Vidi Hastanesi - Akay Hastanesi - Magnet Tıp Mer. - Başkent Üniv. Has. - Bayındır Hastanesi - Çağ Hastanesi - Çankaya Hasta. - Güven Hastanesi - Hasvak Gün Hast. - Kavaklıdere Umut - Keçiören Hastanesi - Kudret Göz Hast. - Maya Göz Hast. - Mesa Hastanesi - Özel Bilgi Hast. - Lokman Hekim Hast. - Uzmanlar Tıp Merkezi

ANKARADAKİ ÖZEL ÜNİVERSİTELER

Atılım Üniv. Başkent Üniv. Bilkent Üniv. Çankaya Üniv. TOBB Üniv. Ufuk Üniv.

ANKARADAK LUKS CAFELER & RESTAURANTLAR & BARLAR & PASTANELER

Chocolate Cafe CV City Voice Liva Pastaneleri Minna's Hot Spot Bistro Piano Plus Restaurant Sushico Restaurant

Ufuk Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi Resimleri

Ufuk Üniversitesi

Resmi Büyütmek için tıkla

Ufuk Üniversitesi

Resmi Büyütmek için tıkla

lgili Etiketler : Ufuk Üniversitesi - Özel Ufuk Üniversitesi - Üniversiteler - Özel Üniversiteler - Ankaradaki Özel Üniversiteler  

Ufuk Üniversitesi

- Ufuk Üniversitesi' nin kendine ait herhangi bir anaokulu, kolej, lise vb. eğitim kurumu mevcut değildir.
- Ufuk Üniversitesi'nin Kurucu Vakıf dışında başka bir vakıf veya eğitim kurumu ile ilgisi bulunmamaktadır.
- Ufuk Üniversitesi'nde çağdaş kıyafet zorunluluğu vardır. Öğrenciler kılık kıyafet ile ilgili yönetmelik ve yargı kararlarına uymak zorundadırlar.

Ufuk Üniversitesi; 18 Aralık 1999 tarih ve 23910 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4488 sayılı Kanun ile Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından 2547 sayılı Kanunun Vakıf Yükseköğretim Kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere Yükseköğretim Kurulu'nun 01.05.2002 tarih ve 13.30.0.EÖB.0.00.00.03.06.05-954/09006 sayılı izin yazıları ile 2002-2003 eğitim - öğretim yılında eğitim - öğretime başlamıştır.

Ufuk Üniversitesinin Kurucu Vakfı olan Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı 1972 yılında kurulmuştur. Vakıf Senedinin üçüncü maddesinde Vakfın Amacı bölümünde belirtilen "Trafik, iş, spor ve diğer kazaların, afet ve felaketlerin önlenmesi ve bunların sonucu meydana gelen yaralanma ve hastalıklar için acil, tıbbi ve sosyal yardımın, rehabilitasyon hizmetleri yapılması ve bu konularda işbirliği yapmak üzere Yüksek Öğretim kurumları dahil okullar açarak ihtiyaç duyulan her türlü elemanın yetiştirilmesi, lüzumlu araç ve gereçlerin sağlanması, bunlara ilişkin eğitim kurs ve seminerlerle diğer bilimsel faaliyetlerin yapılması için ilgili kuruluşlar ile işbirliği yapma" gibi nedenlerle kurulduğu için bu konularda eğitim, araştırma ve hizmet sunması öngörülmüştür.

Üniversite açmadaki temel düşüncelerimiz Vakıf Senedindeki ana çerçeve içinde özellikle toplumumuzu öncelikle ilgilendiren kaza, felaket, bedensel ve ruhsal sorunlara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici ilke ve yöntemleri saptamak, bu konularda halkımızı yönlendirecek sağlık, eğitim ve kamu hizmetlerinin bilincini, metodolojisini, diğer ülkeler, devlet kurumları ve bireyler arası ilişki ve davranışların yönlendirilmesi ve bu konularda yeterli ve yetkili elemanların yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Bu amaca yönelik olarak da tıp, işletme, ekonomi ve hukuk gibi ana kavramların gerçekleşmesine destek olan Hukuk, Eğitim, Fen-Edebiyat (İstatistik), İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) Fakülte ve bölümleri ile bunları tamamlayan Yüksek Okul ve Enstitüler kuruluş kanunumuzda yer almıştır.

Bunların hepsini aynı zamanda ve aynı üst düzeyde başlatabilmek olanağımız olmadığı için Yüksek Öğretim Kurulu 2002-2003 eğitim yılı için Hukuk, Fen-Edebiyat (İstatistik), İktisadi ve İdari Bilimler (İşletme, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) konularında öğrenci almamızı uygun bularak ÖSYM programlarına almıştır. 2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında Tıp Fakültemiz hizmete girmiştir.

Ufuk Üniversitesinde her öğrencinin kendi alanındaki çalışmaları çağdaş düzeyde izleyebilmesini sağlamak ve her türlü yayını, çalışmayı ve internet ağından yararlanabilmesi için İngilizce dilini öğrenmesi öngörülmüştür. Bir yıllık hazırlık sınıfından sonra kendi seçtiği dalda (Tıp, Hukuk vb.) daha iyi yetişebilmesi için mesleki ek yabancı dil programları uygulanmaktadır.

Zengin kütüphane kurma temel ilkemiz yanında her öğrencinin bilgisayar öğrenme olanakları sağlanacak ve internet gibi diğer yardımcı kaynaklardan yararlanılacaktır.

Her fakülte veya öğretim birimi içinde en az %15 kadar burslu (bugün burslu öğrenci oranı %22'ye ulaşmıştır) öğrencinin yıllık kayıt ücreti olan kısım alınmamaktadır. Bu burs karşılığı, Üniversitemize verilen Doç. Dr. Ufuk Ege Fonundan ve kendi olanaklarımızdan sağlanmaktadır.

Ufuk Üniversitesi yurt dışındaki bazı önemli Üniversitelerle işbirliği hizmetlerine yönelik programlar hazırlamaktadır.

Ufuk Üniversitesinde internet üzerinden eğitim yapma araç ve gereçleri sağlanmıştır.

Tıp Fakültesi için Balgat' ta 120 yataklı Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi hizmete girmiştir. Ankara'nın merkezì yerinde konumlanan Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfınca üniversitemiz hizmetine ayrılan 220 yataklı Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nin onarımı yapılıp Tıp Fakültesi Hastanesi olarak hizmete sokulması çalışmaları yürütülmektedir.

Her iki Hastane tam kapasite ile faaliyete geçirildiğinde yatak kapasitesi 350 yatağa çıkacak ve Ülkemizin sağlık sorunlarına büyük katkı sağlayacaktır.

Ufuk Üniversitesi Eğitim Birimleri, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu'nun Vakıf Yüksek Öğretim Kurumlarına İlişkin Hükümleri'ne tabi olmak üzere, 18 Aralık 1999 Tarih ve 23910 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 4488 sayılı Kanun gereği kurulan Ufuk Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı olarak 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında aşağıdaki birimlerle eğitime başlamıştır.

Ufuk Üniversitesi Eğitim Birimleri

* Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi

* Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi

* Ufuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
- İşletme Bölümü
- Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü
- Uluslararası Ticaret Bölümü

* Ufuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi
- İstatistik Bölümü
- Psikoloji Bölümü

* Ufuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi
- İngilizce Öğretmenliği

* Ufuk Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu

* Ufuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
- Anestezi Bölümü
- Ambulans ve Acil Bakım Bölümü
- Fizik Tedavi Bölümü
- Tıbbi Laboratuar Bölümü

* Ufuk Üniversitesi Hazırlık (Programı) Sınıfı

Ufuk Üniversitesi Yerleşim ve Ulaşım

Ufuk Üniversitesi, Ankara'da, Konya-Eskişehir yolu kavşağı üzerinde bulunan, Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi'nin (Trafik Hastanesi) hemen yanında hizmete açılan yeni kampüs binası ile Hazırlık Sınıfının öğrenim gördüğü Balgat Osmanlı Caddesi No:18'deki Ek binasında eğitim hizmetlerini vermektedir.

Bu iki bina; Ankara'nın merkezi olan Bahçelievler son durak, Milli Kütüphane, AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi) binası ve Metro istasyonunu kapsayan bölgelere 1 km.’den daha az bir uzaklıkta bulunmaktadır. Ankara'nın her yerine toplu taşımacılık hizmetleri vardır. Ufuk Üniversitesi Merkez Kampüsü Eskişehir-Konya yolları kesişme yerindedir. Ortadoğu Teknik, Bilkent, Hacettepe ve Başkent Üniversite Merkez Kampüsleri merkez kampüsümüzden 4-17 km. daha sonra, Eskişehir yolu üzerinde ve Eskişehir yönünde bulunmaktadır.

Ufuk Üniversitesi şehir merkezinde olduğundan kiralık barınma yerleri ile üniversitemiz çevresinde birçok öğrenci yurtları bulmak mümkündür.

Ufuk Üniversitesi İletişim Bilgisi
Adres : Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:86-88, 06520 Balgat - Ankara
Tel. : 0 312 204 40 00
Faks : 0 312 287 23 90
Web Sitesi : www.ufuk.edu.tr
E-posta : ufukuni@ufuk.edu.tr