Ankaradaki Lks Evler , Ankaradaki Villalar , Ankaradaki Rezidanslar , Ankaradaki Oteller , Ankaradaki zel Hastaneler , Ankaradaki zel Okullar , Ankara TOK , Ankara KPTA , Mortgage , Konut Kredileri

Ankarada Lks Yaam , Lks Evler , zel Hastaneler , zel niversiteler , Cafeler
Ankara |  Ankarann Tarihi |  Ankara Bykehir Belediyesi |  Ankara Resimleri |  Ankara Ticaret Odas
Ankara Kalesi |  Atakule |  Ankara nemli Telefonlar Ankara Toki |  Ankara OSTM Organize Sanayi Blgesi
Ankara vedik Organize Sanayi Blgesi |  Ankara Emlak Firmalar |  RE/MAX |  Realty World |  Belmek
Beltek |  Ankara Mimarlk Firmalar |  Ankara Dekorasyon Firmalar | 

ANKARADAKİ LÜKS EVLER VİLLALAR

312 Ulusoy City - 400 Evler - Ada Evleri - Aloha Evleri - Akkent Konutları - Akman Condominium Daireleri - Aktürk Çankaya Evleri - Aktürk Stüdyo Evleri - Aktürk Teras Evleri - Aktürk Çankaya Park Evleri - Angora Evleri - Ankara Ankara - Antares Konutları - Arinna Park Evleri - Avrupa Mahallesi Konutları - Ayma Evleri - Beysu Park Kon. - Bilgetürk Manzara - Bilkent Bahçe Evl. - Çankaya Bilkent Konutları - Çayyolu Eston Konutları - Çankaya Batı Yakası Konutları - Besa Nova Evleri - Çankaya Elit Park Sitesi - Divan Konutları - Dora Evleri - Ege Botanik Konutları - Ege Bulvar Konutları - Ege Flora Konutları - Etimesgut Elvan Kent Evleri - Entepe Konutları - Etimesgut Eston Eryaman Evleri - Gordion Konutları - Gökkuşağı Evleri - Göksu Park Konutları - Göksu Metro Kent Konutları - Gökte Şehir Konutları - Güney Park Konutları - Gürmen Murat Evleri - Hayat Sebla Evl. - Ihlara Konutları - Işın Hyency Konutları - Karina Evleri - Kayrapark Konutları - Kervan Park Sitesi - Lale Kent Konutları - Mesa Camlıpark Evleri - Mesa Dora Evleri - Mia Bulut Evleri - Nascor İncek - Nevbahar Kon. - Okyanus Plaza - Park Oran Kon. - Park Premium Teras Evler - Parkvadi Batı - Parkvadi Evleri - Rönesans Neva Konakları - Rose Garden Residence - Rüya Kent Evl. - Söğütözü Konutları - Simge Şehir Evleri - Şafaktepe Platin Konutları - Trend Çankaya Residence - Tepe Prime Konutları - Urankent Elit Konutları - Vega Studios Konutları - Yonca Evler Yeni Mahalle Demet Kent Evleri - Zirvekent Konut.

ANKARADAKİ LÜKS OTELLER

Aktif Metropolitan - Ankara Hiltonsa - Kızılcahamam Tatil - Bilkent Oteli - Anadolu Oteli - Capital Plaza - City Otel Res. - Dedeman Hotel - Elit Palas - Esenboğa Airport - Gordion Hotel - Etap Altınel - İlci Residence - Radisson Sas - Ramada Ankara - Sheraton Hotel - Sürmeli Hotel - Swissotel Ankara -

ANKARADAKİ ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

Acity Outlet AVM - Ankamall AVM - Antares AVM - Arcadium AVM - Armada AVM - Bilkent Center - FTZ AVM - Galleria AVM - Millenium Outlet

ANKARADAKİ ÖZEL OKULLAR/KOLEJLER

Aykan Koleji - Bilim Özel Okulları - Büyük Kolej - Gazi Koleji - ODTÜ Okulları - Özel Arı Okulları - Özel Bilkent Okul. - Özel Çağrı Okul. - Özel Ceceli Okul. - Evrensel Okulları - Özel Maya Okul. - Özel Meltem Okul. - Özel Pınar Eğitim - Özel Sevgi Okul. - Özel Tevfik Fikret - Özel Yüce Okulları - Ank. TED Koleji - Yükselen Koleji

ANKARADAKİ ÖZEL HASTANELER

29 Mayıs Hastanesi - 100. Yıl Hast. - Veni Vidi Hastanesi - Akay Hastanesi - Magnet Tıp Mer. - Başkent Üniv. Has. - Bayındır Hastanesi - Çağ Hastanesi - Çankaya Hasta. - Güven Hastanesi - Hasvak Gün Hast. - Kavaklıdere Umut - Keçiören Hastanesi - Kudret Göz Hast. - Maya Göz Hast. - Mesa Hastanesi - Özel Bilgi Hast. - Lokman Hekim Hast. - Uzmanlar Tıp Merkezi

ANKARADAKİ ÖZEL ÜNİVERSİTELER

Atılım Üniv. Başkent Üniv. Bilkent Üniv. Çankaya Üniv. TOBB Üniv. Ufuk Üniv.

ANKARADAK LUKS CAFELER & RESTAURANTLAR & BARLAR & PASTANELER

Chocolate Cafe CV City Voice Liva Pastaneleri Minna's Hot Spot Bistro Piano Plus Restaurant Sushico Restaurant

Özel Sevgi Koleji , Özel Sevgi Okulları

Özel Sevgi Koleji Resimleri

Özel Sevgi Koleji

Resmi Büyütmek için tıkla

Özel Sevgi Koleji

Resmi Büyütmek için tıkla

lgili Etiketler : Özel Sevgi Okulları - Sevgi Koleji - Ankara - Ankaradaki Özel Okullar - Ankaradaki Kolejler - Ankaradaki Eğitim Kurumları - Kolej - Kolejler - Özel Okullar - Eğitim Kurumları  

Özel Sevgi Koleji

Özel Sevgi Koleji 1995-1996 eğitim-öğretim yılında hizmete başlamış olup, Türk Milli Eğitimi'nin Temel Kanunu'nda ifadesini bulan;

- Atatürk İlke ve İnkılaplarına, Anayasa'da ifadesi bulunan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı; Türk milletinin ahlaki, insani, manevi, kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına ve Anayasa'nın başlangıcındaki temel ilkeler dayanan, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek.
 
- Beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve hür teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek.

- İlgili, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek; bilgi, beceri, davranışları ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak." şeklindeki Türk Milli Eğitimi'nin genel amaçları doğrultusunda
eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekte ve sürekli olarak öğrenci sayısını artırmaktadır. Süratle gelişen bilgi ve teknolojinin gerisinde kalmadan ve bunlara yön verebilen; araştırmacı niteliğini kazanmış ve her alanda söz sahibi olabilecek bireyler yetiştirmek arzusundayız.

Bütün bunları yaparken insan sevgisi, saygı, hoşgörü ile dolu, barışı ve milli, manevi değerleri yücelten, kıymet veren, kendisi ve toplumla barışık birer fert olma özelliğini verme çabası içerisindeyiz.

Öğrencilerimizin; başarıya ulaşan, ulaştığı başarıyı hizmete dönüştüren insanlar olabilmeleri de beden, zihin, ahlak, ruh, ve duygu bakımlarından sağlıklı olarak yetişmelerine, olumlu bir kişilik oluşturup bu kişiliği oturtmalarına bağlıdır. Bu özelliklere sahip kişiliklerini oluştururken Mevlana, Yunus, İbn-i Sina misali sevgiyi, bilimi özümsemiş, o felsefeyi yakalamış öğrenciler yetiştirmek eğitim anlayışımızın temelidir.

Özel Sevgi Koleji; Özel Sevgi Lisesi hazırlık sınıfı ve 9-11'inci sınıflardan ve Özel Sevgi İlköğretim Okulu, anasınıfı (5-6 yaş), 1-8'inci sınıflardan oluşmaktadır. Sınıflarda; yabancı dil (ingilizce), VCD, televizyon, projeksiyon ve bilgisayar destekli bir eğitim ve öğretim verilmektedir.

Öğrencilerimiz derslerini; ferah, aydınlık, pırıl pırıl sınıfların yanında bilgisayar laboratuvarı, fen bilgisi ve fen bilimleri laboratuvarı, resim ve müzik atölyeleri, sosyal bilimler odası, beden eğitimi salonları, bilgisayar destekli sunum odalarında uygulamalı olarak yapılamaktadır. Bunların dışında geniş bir yemekhane ve kantin bulunmaktadır.

Özel Sevgi Koleji içerisinde bilgisayar laboratuvarlarıyla, gelişmiş fen bilimleri laboratuvarlarıyla bilgisayar ve projeksiyon cihazı kullanılarak oluşturulan ve bilgisayar destekli eğitim-öğretim sağlayan sunum odalarıyla modern bir şekilde eğitim-öğretim yapılmaktadır. Öğrencilerimiz, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama konularında; uygulamalı projeler geliştirmekte, internet üzerinden bilim adamlarımızla sürekli dialog kurmakta, proje raporlarını okulumuzun WEB sitesinde yayınlamakta ve bilimsel toplantılarda sunmaktadırlar. Bütün sınıfın birlikte yürüttüğü proje çalışmalarının genel hedefleri; bilimsel düşünme kabiliyetini kazanmış ve kendi vizyonunun oluşmasını sağlayacak temel unsurları kavramış olan geleceğin liderlerini, bilim adamlarını ve uzmanlarını yetiştirmektir.

Bilimsel ölçme-değerlendirme, psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleriyle, öğrencilerimizin her yönleriyle ilgilenilmekte ve bütün sorunlarını okul rehber öğretmeni ile paylaşarak çözmektedirler.

Öğrencilerimiz bir aile sıcaklığı ve sevgi ortamı içerisinde sağlıklı bir öğrenci-öğretmen diyaloğu ile eğitim-öğretim görmekte ve buz pateni, yüzme, atletizm, jimnastik, basketbol, halk oyunları, tiyatro, drama, satranç vb. birçok sosyo-kültürel etkinliklere katılmaktadırlar.

Özel Sevgi Koleji Vizyonu

Geçmişten geleceğe köprü kurarak ve geleceği bugünden yaşayarak, Türk Milli Eğitimi Temel Kanunu doğrultusunda birey yetiştirmek için, kaliteyi arttırarak örnek ve lider bir okul olmak.

Özel Sevgi Koleji Misyonu

Türk Milli Eğitimi Temel Kanununda ifade edilen; Türk Milli Eğitiminin genel amaçları, Temel İlkeleri ve Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, bireyler yetiştirmek görevimizdir.

Özel Sevgi Kolejinin Amacı; geçmişten geleceğe köprü kurarak ve geleceği bu günden yaşayarak değişim, gelişim ve yeniliklere açık, teknolojiyi yakından takip ederek, çevre şartları ve veli beklentileri göz önünde bulundurularak, öğrencileri bilimsel düşünme ve proje geliştirme felsefesi kazandırılarak, iyi bir üst okula hazırlamak ve evrensel değerler doğrultusunda eğlenceli eğitim öğretim ortamında bireyler yetiştirmektir.

Özel Sevgi Koleji Hedefleri

- Türk Milli Eğitimi Temel Kanununda ifade edilen; Türk Milli Eğitiminin genel amaçları, Temel İlkeleri ve Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda, bireyler yetiştirmek.
- Bilimsel düşünme ve proje geliştirme felsefesi kazandırmak.
- Kurumumuzda Eğitim Öğretim ve Yönetim kalitesini yükseltmek.
- En iyiye ulaşmak için çalışanların motivasyonunu en üst düzeye çıkararak, etkinlik, verimlilik, iletişim ve işbirliğini arttıracak yapılanmayı sağlamak.
- Çalışanları tanıma ve takdir etmeye dayalı performans değerlendirme ve kariyer geliştirme sistemini kurmak.
- Sürekli iyileştirmeyi sağlamak için Otokontrol, Öz değerlendirme ve denetim sistemini yol gösterici bir anlayışla geliştirmek.
- Özel Öğretim alanına velinin teşviki için ucuz ve kaliteli hizmet sunmak.
- Bir üst okula tüm öğrencilerin en üst performansla yerleşmelerini sağlamak.
- Öğrencilere evrensel değerleri kazandırmak.
- Öğrencilerin ” Kendilerini Gerçekleştirmelerine “ imkan sağlamak .
- Kaliteyi arttırarak örnek ve lider bir okul olmak.

Özel Sevgi Koleji İletişim Bilgisi
Adres : Turan Güneş Bulvarı No:146 Oran-Çankaya - Ankara
Tel. : 0 312 491 08 04 (Pbx)
Faks : 0 312 491 08 06
Web Sitesi : www.sevgi.k12.tr
E-posta : sevgi@sevgi.k12.tr